Remenice

Na čo slúžia remenice?

Remenice sú súčasťou remeňového prevodu. Ich úlohou je prenášať energiu z rotujúceho hriadeľa na remeň a prostredníctvom neho na iný hriadeľ. Remenica je teda kolesom na hriadeli, ktorý sa tvarovo líši v závislosti od typu remeňa.

Výber remenice záleží od jej budúceho využitia. Podľa typu remeňa sa remenice typovo líšia. Pokiaľ je remenica hladká – používa sa plochý remeň, ak má remenica drážky – použitý bude klinový remeňa a ak má remenica zuby – je potrebný ozubený remeň.

Podľa čoho si vyberať remenice?

Remenice klínového remeňa sú typické jednou alebo viacerími drážkami. Tie zabezpečujú vyššiu treciu silu a klinový remeň do nich presne zapadá. Pri plochom remeni má remenica tvar sudu a v strede jej jej priemer väčší. Pri ozubenom remeni je remenica ozubeným kolesom. Používa sa najmä vtedy, keď je potrebné zaistenie synchronizácie pohybov mechanizmu. Špeciálnym druhom remenice je remenica s meniteľným priemerom. Skladá sa z dvoch tanierových kužeľov alebo kolies, tie menia svoju vzájomnú vzdialenosť čím sa dosahuje zmena priemeru drážky cez ktorú je klínový remeň vedený.

Pomôžeme vám s výberom vhodných remeníc pre vaše potreby. Pozrite si tiež ponúkané priemyselné remene či reťaze.

NAŠE PRODUKTY

Ozubené remenice
Klinové remenice
Remenice pre ploché remene
Upínacie púzdra

Chcete vidieť celý sortiment remeníc?