PRIEMYSELNÉ REMENE

Na čo sa používajú priemyselné remene?

Priemyselné remene sú používané v rôznych segmentoch priemyslu, dalo by sa povedať, že mnohé priemyselné oblasti a mechanizmy by sa bez priemyselných remeňov nezaobišli. Priemyselné remene musia spĺňať nároky kvality, odolnosti, ale i tvaru a štruktúry tak, aby zabezpečili dosahovanie maximálneho výkonu.

Ako sa rozdeľujú priemyselné remene?

Priemyselné remene sa delia na základe niekoľkých parametrov. Keďže každá oblasť priemyslu, ako i samotné mechanizmy využívajúce priemyselné remene má svoje špecifiká, tak i priemyselné remene sú navrhované v niekoľkým podobách tak, aby zodpovedali všestranným požiadavkám a potrebám. Priemyselné remene sa delia na základe veľkosti, hrúbky, šírky či štruktúry.

Najčastejšie je delenie priemyselných remeňov na skladané remene, remene s klasickým klinovým profilom, remene s klasickým zúbkovaným profilom, remene s úzkym profilom či remene s úzkym zúbkovaným profilom. Ďalej sú to neoprénové ozubené remene, polyuretánové ozubené remene, drážkové remene, ploché remene či poľnohospodárske a radiátorové remene. Výber vhodného priemyselného remeňa je potrebné prispôsobiť štúdii budúceho používania.

Podľa čoho sa riadiť pri výbere priemyselných remeňov?

Pri výbere priemyselných remeňov do rôznych mechanizmov je potrebné sa riadiť pokynmi výrobcu mechanizmu. Pri výmene remeňu pri jeho opotrebovaní alebo poškodení je potrebná jeho náhrada za autentický typ priemyselného remeňu. Pri konštrukciách mechanizmu sa zas treba riadiť parametrami mechanizmu, jeho veľkosťou a samozrejme využívaním.

Výhody i nevýhody priemyselných remeňov

Každý z priemyselných remeňov má svoje výhody i nevýhody, tam kde sa jeden skvele hodí, iný môže byť nepostačujúci či celkom nevhodný. Dôležité je vyberať priemyselné remene vysokej kvality z maximálne odolných materiálov. Len pri takýchto remeňoch i remeniciach sa môžete spoľahnúť na ich dlhú životnosť a funkčnosť. Pri správnom výbere vydržia i prácu s veľkým zaťažením či pri rôznych výkyvoch zaťaženia. Radi vám s výberom priemyselných remeňov poradíme. Pozrite si tiež našu ponuku kvalitných ložísk, reťazí či guferí.

NAŠE PRODUKTY

Skladané
Klasický profil
Úzky profil
Neoprenové ozubené
Polyuretanové ozubené
Drážkové remene
Poľnohospodárske remene

Chcete vidieť celý sortiment naších remeňov?